“Десна” перемагає “Асканію-Флору” в Калинівці

Сьогодні, 12 вересня, відбулися матчі ХІІІ туру чемпіонату Київщини.

«Сокіл» програв у рідних стінах, змарнувавши пенальті в компенсований арбітром час. Імениті команди розіграли справжнісінький футбольний трилер. Господарі вели з перевагою в два м’ячі, гості відігрались і навіть вийшли вперед, а «Сокіл», маючи цілком реальні шанси щонайменше зрівняти рахунок, домогтися бажаного не зумів.

Однозначним героєм мав стати Захарченко. Він оформив дубль, скориставшись передачею Валаги та реалізувавши пенальті, що його заробив Сухенко. Але саме Захарченко не забив з позначки в особливо важливий момент. А «Колос», почавши дуже погано, поступово примножив оберти завдяки хорошій організованості та тонкому розумінню гри своїми лідерами. На два результативні бали награли прудконогий Здебський та мудрий Старгородський. Натомість це був поганий день для Сокирки: заслужений ветеран українського футболу «привіз» одинадцятиметровий і заробив аж ніяк не вимушене вилучення. Що стосується «Сокола», то він може нарікати ще й на кадрові проблеми. Зокрема, захворів основний голкіпер Толебаєв і пропустив сьогоднішній матч зайнятий на основній роботі напівоборонець Байдалук.

«Кудрівка» переграла «Денгофф», створила низку гострих моментів і… ледве вирвала перемогу вже на п’ятій компенсованій абрітром хвилині, коли Третяк з передачі Бондаря завдав переможного пострілу. Доводиться констатувати, що навіть ірпінці, укомплектовані насправді добре, мають певні труднощі з добором виконавців. От і сьогодні пристолична команда втратила найкращого флангового хавбека Порохню — травма в яскравого футболіста, здається, вельми серйозна.

«Динамо» ще за нічийного рахунку мало реальну нагоду забити, але Валах з кількох метрів поцілив м’ячем у поперечку. Надалі гості легко довели свою вищість над аутсайдером, який до того ж грав у чисельній меншості. Самбурський найпершим устиг на добивання після штурмової атаки Доценка, а відзначитися Шевчуку допоміг Іллічов. «Асканія-Флора» до перерви змагалася на рівних з «Десною», але виявилася безнадійною в другому таймі матчу, що запам’ятається дублем 39-річного Руженцева та двома нереалізованими господарями одинадцятиметровими. Міг, до речі, бути й третій промах з позначки, але Руженцев, програвши спочатку дуель Боженку, отримав нагоду змінити все на краще, оскільки арбітри зафіксували порушення правил голкіпером під час виконання пенальті.

«Юніор» обірвав одразу дві дуже неприємні серії. По-перше, сумарну чемпіонатну — макарівці програли п’ять попередніх зустрічей з узагальненим результатом 4:20. А по-друге, команда Олександра Богдюка та Романа Барановича вперше в обласній вищій лізі виграла на виїзді — доти було шість поразок і приголомшливе співвідношення м’ячів 3:25 у шести гостьових поєдинках.

Одверто кажучи, сьогодні Макарів також балансував над прірвою. Бо «Софія» беззаперечно виграла дебют завдяки двом голам Данька з повітря після класних подач Лініченка від кутового прапорця і мала забивати до перерви ще принаймні тричі. Натомість у другому таймі номінальні господарі, забувши про тактику та настанови тренера, побігли добивати деморалізованого, як здавалося, суперника — закортіло хлопцям бомбардирської слави. А пішовши в атаку — потрапили в полон. Якісно зіграв у цей період ветеран «Юніора» Богдюк. Спочатку він довгим пасом вивів на вільний простір Шому, а Сашко в таких ситуаціях, як риба у воді. Потім капітан і фундатор райцентрівського клубу заробив одинадцятиметровий. А наприкінці зустрічі Лазебний, чудово зігравши на фланзі, «знайшов» передачею на дальньому куті чужих володінь Цибулька, за яким не встиг юний Шапіро — 2:3. Щось змінити знекровленій травмами стрижневих виконавців «Софії» надалі вже не вдалося…

ЧЕМПІОНАТ КИЇВЩИНИ-2020. 13 ТУР. 12 вересня, субота

АСКАНІЯ-ФЛОРА (Калинівка) — ДЕСНА (Погреби) — 1:4 (Пономаренко, 28 — Руженцев, 41, пн, 85, Слюсар, 74, Степаненко, 90+1). Нереалізовані пенальті: Олійник (Асканія-Флора, 13), Прокіпчук (Асканія-Флора, 90+3). Вилучення: Боженко (Асканія-Флора, після закінчення матчу). Арбітр Сергій Дубиківський.

БЕРКУТ-ЛЕГІОН (Бровари) — МЕЖИГІР’Я (Нові Петрівці). МАТЧ ВІДКЛАДЕНО.

КУДРІВКА (Ірпінь) — ДЕНГОФФ (Денихівка) — 2:1 (Третяк, 54, 90+5 — Дацюк, 84). Вилучення: Марійко (Денгофф, 76). Арбітр Євген Горбенко.

СОФІЯ (Софіївська Борщагівка) — ЮНІОР (Макарів) — 2:3 (Данько, 4, 16 — Шома, 49, Шалон, 56, пн, Цибулько, 76). Арбітр Олександр Сахно.

ДИНАМО (Фастів) — ДЖУНІОРС (Шпитьки) — 0:2 (Самбурський, 62, Шевчук, 90+4). Вилучення: Кривенко (Динамо, 29). Арбітр Володимир Устименко.

СОКІЛ (Михайлівка-Рубежівка) — КОЛОС (Пустоварівка) — 2:3 (Захарченко, 20, 30, пн — Здебський, 38, Кацалап, 43, Старгородський, 60, пн). Нереалізований пенальті: Захарченко (Сокіл, 90+4). Вилучення: Сокирка (Колос, 90+2). Арбітр Сергій Задиран.

12. БЕРКУТ-ЛЕГІОН (Бровари) 5 12 1 2 9 12-35

Найвлучніші: Андрій Зозуля (Колос) — 9 м’ячів, Сергій Третяк (Кудрівка) — 7, Євген Воробей (Десна), Артем Грищенко (Кудрівка), Павло Дацюк (Денгофф) — по 6.

Штрафники: Володимир Боженко (Асканія-Флора), Андрій Ключик (Денгофф), Роман Кривенко (Динамо), Артур Марійко (Денгофф), Богдан Рубльов (Джуніорс), Михайло Сітяшенко (Динамо), Олег Сокирка (Колос).

Наступні матчі. 19 вересня, субота: Асканія-Флора — Беркут-Легіон, Денгофф — Десна, Юніор — Межигір’я, Джуніорс — Кудрівка, Сокіл — Софія, Колос — Динамо.