Україна завоювала дві медалі на командному ЧЄ зі спортивної ходьби

21 травня у чеському місті Подебради відбувся командний чемпіонат Європи зі спортивної ходьби, на якому збірна України виборола одразу дві медалі у командному заліку. Дві представниці Броварської легкої атлетики в складі команди України – Людмила Оляновська та Аліна Цвілій отримали нагороди. Вони вихованки тренера Анатолія Соломіна.

Срібну нагороду у командному заліку виборола жіноча команда на дистанції 20 км (у складі броварчанки Людмили Оляновської, Олени Собчук та Ганни Шевчук).

А Василина Сидорчук, та ще одна представниця Броварів Аліна Цвілій та Валентина Наявко стали бронзовими призерками на дистанції 35 км також у командному заліку.

Знайомимо вас із усіма призерами змагань та виступом наших спортсменів:

35 км (Жінки)

Про іспанку Марію Перес яка перемогла із світовим рекордом ми писали раніше. Спортсменка просто розгромила свої суперниць, тому що вона одразу вирвалася вперед і на позначці 5 км вигравала у найближчої суперниці майже сорок секунд. Надалі атлетка лиш нарощувала темп і замість боротьби з суперницями вела її виключно зі світовим рекордом.

Срібло й бронзу виграли співвітчизниці Перез Ракель Ґонсалес (2:45:42 год) і Крістіна Монтесінос (2:45:58 год).

Не залишилися без нагород і Україна, вкотре довівши, що є однією з найсильніших команд на цій дистанції. Василина Сидорчук, відома багатьом під жіночим прізвищем Вітовщик, Валентина Наявко, яку багато хто пам’ятає також під дівочим прізвищем – Мирончук, і Аліна Цвілій принесли нашій країні першу нагороду цього дня – бронзову.

Найшвидшою з українок була Василина Сидорчук фінішувала сьомою (2:54:35 год), Аліна Цвілій – десятою (2:55:39 год), а Валентина Наявко посіла 13-те місце (2:59:45 год).

35 км (Чоловіки)

У чоловіків перемогу святкував також представник Іспанії Альваро Мартіну (2:25:35 год), а його співвітчизник Мігель Анхель Лопес виборов бронзову медаль (2:27:33 год).

Німець Крістофер Лінке з національним рекордом виграв срібло (2:27:05 год).

Українці посіли четверте командне місце, а в індивідуальному заліку Ігор Главан фінішував дев’ятим (2:32:50 год), Іван Банзерук – 13-м (2:34:52 год), Валерій Літанюк – 14-м (2:35:46 год), а Антон Радько – 21-м (2:42:02 год).

20 км (Жінки)

Тут перемогу святкувала гречанка Антіґоні Нтрісмпіоті (1:29:17 год). Італійка Антонелла Пальмізано поступившись двома секундами фінішувала на другій сходинці (1:29:19 год).

Українка Людмила Оляновська на позначці 18 км трималася на третій сходинці, проте, на жаль, на заключних двох кілометрах дистанції її випередила португалка Ана Кабечінья (1:29:35 год). Оляновська – четверта (1:29:58 год).

Золото в командному заліку виграли італійки. А срібло виборола збірна команда України.

В індивідуальному заліку Оляновська – четверта (1:29:58 год), Олена Собчук фінішувала слідом за нею (1:30:48 год), Ганна Шевчук була 16-ю (1:34:25 год), а Софія Криловецька – 41-ю (1:52:13 год).

20 км (Чоловіки)

Серед чоловіків поза конкуренцією був італієць Франческо Фортунато (1:18:59 год). Срібним презером став швед Персеус Карлстьром (1:19:27 год), а трійку призерів замкнув ще один італієць, олімпійський чемпіон Массімо Стано (1:20:07 год).

Найкращим серед українців став Мар’ян Закальницький зайняв 14-те місце (1:24:27 год). Сергій Світличний був в одній секунди позаду свого співвітчизника (1:24:28 год). 19-річний Микола Рущак – 30-й (1:28:52 год), а Віктор Шумік – 35-й (1:31:36 год).

В командному заліку перемогли італійці. Українці – п’яті.

Юніорська десятка

У юніорів переміг італієць Дієго Джампаоло (42:16 хв), а серед юніорок золото здобула Джулія Ґабріеле (46:42 хв).

Серед українських юніорів найкраще виступив Едуард Муравський, який з часом 46:19 хв фінішував 17-м. Едуард Кравченко (47:36 хв) і Роман Горбачов (47:54 хв) – 23-й і 24-й відповідно.

З українських юніорок найшвидшою була Валерія Шоломіцька, перетнувши фінішну лінію за 48:39 хв і замкнувши першу шістку. Оксана Лук’янович посіла 22-е місце (51:55 хв), а Юлія Луцька – 29-те (54:09 хв).