Вадим Шахрайчук залишив посаду тренера збірної України з хокею. Раніше СБУ підтвердила наявність у нього паспорта РФ

Як пояснили зміну тренера у національній федерації.

Федерація хокею України оголосила про відставку головного тренера національної збірної Вадима Шахрайчука. Відповідна заява вийшла на офіційному сайті організації.

Разом з Шахрайчуком, який очолював збірну з 2021 року, команду покинув асистент головного тренера Костянтин Сімчук. У федерації пояснили відставку бажанням тренерів зосередитися на клубній роботі.

Відставку Шахрайчука у ФХУ схвалили на тлі дисциплінарного провадження проти тренера, розпочатого у вересні 2023 року. За інформацією журналістки Олени Курбанової, ще у травні Служба безпеки України виявила в тренера російський паспорт і звернулася з цього приводу до Міністерства молоді та спорту.

Наявність російського паспорта в Шахрайчука СБУ підтвердила Суспільне Спорт. Зі свого боку, Мінмолодьспорту звернулося до Державної прикордонної служби з пропозицією відмовити екстренеру збірної в перетині українського кордону.

"Триває провадження". СБУ виявила у тренера збірної України з хокею Шахрайчука дійсний паспорт РФ: як відреагували у ФХУ

Де продовжить роботу Вадим Шахрайчук?

Шахрайчук залишається головним тренером дебютанта чемпіонату України з хокею, столичного клубу “Київ Кепіталз”. З новою командою він вже розпочав виступи у національних турнірах сезону 2023/24.

Керівництво “Кепіталз” від початку дисциплінарного провадження у вересні заявляло про необґрунтованість звинувачень проти Шахрайчука.

“Ми твердо стоїмо на боці Вадима Шахрайчука і будемо продовжувати регулярні та конструктивні діалоги з нашим хокейним керівництвом. Наша головна мета — знайти справедливе вирішення”, — йшлося у заяві клубу.

“Ми розчаровані останніми рішеннями ФХУ. Будь-які подальші маніпуляції можуть зашкодити підготовці наших гравців і тренерського штабу. […] Хочемо зазначити, що ми добре поінформовані про висунуті звинувачення та можемо підтвердити, що вони необґрунтовані”.

Як виступала збірна України на чолі з Шайхрачуком

  • У першому сезоні після призначення Шахрайчука тренером збірної чемпіонат світу-2021 в дивізіоні I не проводився через наслідки пандемії COVID-19.
  • Зі збірною Шахрайчук дебютував на світовій першості у 2022 році, коли команда посіла третє місце в групі IB.
  • У 2023 році Україна зупинилася за крок від підвищення у класі чемпіонату світу: посіла друге місце групи IВ і пропустила вперед лише Японію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *