«Договірні матчі? Такого точно не було!»: Жабченко про розформування Ниви (Бузова) та гравців, які його розчарували

Головний тренер Ниви (Бузова) Ігор Жабченко дав ексклюзивне інтерв’ю sport-express.ua, у якому поділився думками про шокуюче рішення президента розформувати команду.

Журналіст Володимир Звєров повідомив, що клуб Першої ліги Нива з Бузової припиняє діяльність на період повномасштабної війни в Україні. Президент команди Октай Ефендієв вирішив зосередитись на більшій допомозі ЗСУ.

Ігор Жабченко підтвердив дану інформацію нашим колегам із сайту «Український футбол».

Sport-express.ua вирішив досконально розібратись у справі, тому також звернувся за коментарем до Жабченка.

«Це для нас, як грім серед ясного неба. Але таке рішення президента і ми з цим нічого не можемо вдіяти»

– Ігоре Валентиновичу, що трапилось з Нивою (Бузова)?

– Президент вирішив розформувати команду. Поки йде війна, Октай Ефендієв вирішив сконцентрувати свої фінанси на ЗСУ. Він і так багато допомагав нашій армії, а зараз хоче ще більше. Після закінчення війни він знову буде підіймати футбол і не виключено, що відродить Ниву. Якось так. 

– Як ви та команда сприйняли цю новину?

– Це для нас, як грім серед ясного неба. Але таке рішення президента і ми з цим нічого не можемо вдіяти. 

– Як президент повідомив про розформування команди?

– Він повідомив мені, що буде займатись ЗСУ, а я вже розповів про це команді. Звичайно, всі були в шоці.

– Який у нього був тон розмови, попрощались нормально, без претензій?

– Ніяких претензій не було. У нас із ним хороші відносини.

– На який термін у вас був розрахований контракт з Нивою?

– До кінця цього сезону.

– Заборгованість перед вами і командою є?

– У цьому плані ніяких питань нема. Президент робив все, щоб команда гарно грала. Ефендієв – професійна людина і забезпечував футболістів усім необхідним. 

Октай Ефендієв, фото: КОДА

– Що плануєте робити далі?

– Життя на цьому ж не закінчується. Трохи відпочину та буду шукати роботу. Звичайно, неприємно, коли за короткий проміжок часу створюєш команду, а потім все ламається, як картковий будинок. Прикро.

«Ми хотіли поборотися за перехідні місця в УПЛ. Якби команда збереглася, то нам би це вдалося»

– Перед початком сезону Нива (Бузова) декларувала високі цілі, але по ходу сезону команду «хитало». Чому?

– Першу частину кола ми пройшли достатньо впевнено, а в другій щось пішло не так. Але якби не було, задачу, яку ставив перед нами президент, ми виконали – вийшли у чемпіонську групу. Слід зауважити, що команда збиралась з нуля – за 15-20 днів до початку чемпіонату, але, незважаючи на це, показала достойну гру.

– Влітку у Ниву прийшло багато вікових гравців. Новачків запрошували ви чи Ефендієв?

– Це моя ідея. Ми з президентом домовились, що на перше коло наберемо футболістів, які виконають поставлену задачу, а взимку будемо ще підсилюватися. 

– Чому не робили акцент на більш молодих виконавців?

– З молоддю ми б не змогли виконати задачу, яку перед нами поставив президент. Для виходу в чемпіонську групу потрібні були досвідчені гравці. 

– Яка задача стояла перед Нивою у чемпіонській групі?

– Потрапити в першу п’ятірку. 

– Якби команда зберіглася, виконали б задачу?

– Ну а який там відрив від п’ятого місця? Всього чотири очки, так що все можна було здійснити. Якщо чесно, то ми хотіли поборотися за перехідні місця в УПЛ. Якби команда збереглася, то нам би це вдалося. Відставання від третього місця – дев’ять очок, а від четвертого – всього чотири. Все було реально. 

Футболісти Ниви (у червоному), фото: ФК Карпати Львів

«Найбільше мене розчарував Михайло Сергійчук. Ну що це за нападник, який не забиває?!»

– Ви задоволені гравцями, які прийшли із вами в Ниву влітку?

– Далеко не всіма. Деякі гравці не виправдали моїх очікувань  та перестали тягнути вимоги, які ми перед ними ставили. Особливо це було видно у другій частині кола.

– Хто вас розчарував найбільше?

– Найбільше мене розчарував Михайло Сергійчук. На перших порах, коли він хотів грати у футбол, він нам допоміг, а потім… Ну що це за нападник, який не забиває?!

Я сподівався, що Єгор Шалфєєв буде нашим лідером, але не вийшло. Йому треба було притертися до нової команди, думаю, у чемпіонській групі він нам би допоміг. 

Євген Корохов непогано почав, а потім знизив до себе вимоги. 

Головна проблема Ниви – що в нас не було нападника-фінішера. Півзахисник Володимир Тименко, виходячи на заміну, забив більше, ніж наші нападники. Про що тоді можна говорити? 

– Сергійчук – досвідчений футболіст, який пограв в УПЛ, але в Ниві розкритись не зумів. Чи не було в нього порушень режиму?

– Ні, з цього приводу до нього питань взагалі ніяких не було. Сергійчук просто знизив до себе вимоги. У нього все було гаразд, він отримував непогану зарплату і, здається, трохи втратив амбіції. 

Попри це, я вважаю, що кістяк команди у нас був непоганий, підсилення потрібно було лише точкове. 

– Що Сергійчук казав щодо своєї гри?

– Що він старається, але в нього не виходить.

– Не може бути такого, що президент не задоволений результатами, грою команди, відношенням деяких футболістів, і згаряча розформував команду?

– Чим він міг бути незадоволений, якщо команда виконала поставлену задачу на даному етапі? Президент прекрасно розуміє, що команда не награвалась три роки, а була зібрана практично з нуля перед стартом чемпіонату. За 20 днів неможливо зробити, щоб команда йшла на рівні з Карпатами. Ми робили, що могли. Я вдячний хлопцям. 

– Чи не було у вас претензій по самовіддачі деяких гравців? Ходять чутки, що Нива (Бузова) могла бути замішана у договірних матчах.

– Ні, звичайно. Такого точно не було! Це якась маячня, не більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *