Чоловіча збірна України втратила максимальну квоту на наступний сезон Кубка IBU: підсумки сезону в Кубку наці

На Кубку IBU з біатлону офіційно завершився сезон 2023/24. Після восьми етапів на турнірі сформували остаточний залік Кубка націй.

До рейтингу збірних у Кубку націй враховувалися 23 гонки: всі старти сезону в спринтах, індивідуальних гонках та естафетах. Поза заліком залишалися гонки переслідування та масстарти-60.

Кубок IBU 2023/24: підсумки сезону в Кубку націй

• Найрезультативнішою чоловічою гонкою для України стала коротка “індивідуалка” серед чоловіків у Мартелі — 379 очок. 10-те місце тоді посів Тарас Лесюк, ще двоє українців — Богдан Цимбал і Денис Насико — фінішували в межах топ-20.
  • Жіноча збірна набрала найбільше очок (393) в спринті Євро-2024, “бронзу” якого здобула Христина Дмитренко. 12-ю стала Ірина Петренко, 25-ю — Анна Кривонос.
  • Чоловіча команда “синьо-жовтих” завершила сезон на шостій сходинці в Кубку націй. Це означає, що наступного сезону збірна втратить одну квоту й виставлятиме на особисті гонки не більше п’яти біатлоністів.
  • Жіноча команда, що завершила минулий сезон восьмою, цього року надолужила одну позицію — сьоме місце. Біатлоністки України відтак зберегли свою поточну квоту з п’яти спортсменок.
Кубок IBU
Христина Дмитренко (праворуч) на подіумі Євро-2024. Фото: Stancik / IBU

Обидва заліки виграли команди Норвегії. 12 золотих медалей у залікових гонках здобули біатлоністи чоловічої збірної норвежців, сім перемог — у жіночої команди.

10. Польща — 5228

У біатлоні триває сезон Кубка світу, де наразі відбувається передостанній, восьмий етап сезону в Солджер-Голлоу. Змагальний рік на рівні провідної серії з біатлону закриватиме етап у канадському Кенморі 14-17 березня.