До початку повномасштабного вторгнення росії він був чемпіоном світу серед професіоналів WBO, почесним гостем на змаганнях та експертом на ТБ. Зараз же Сергій Дзінзірук – лейтенант та командир мобільної вогневої групи територіальної оборони.
Про те, як змінилося життя після лютого 2022 року, нові обов’язки, ситуацію навколо Федерації боксу України, скандальну IBA та новостворену Асоціацію боксу, а також прогнози на майбутні бої Усика, Берінчика, Гвоздика і не лише – читайте далі в ексклюзиві XSPORT.
– Розкажіть, як минає Ваш звичайний день? –
З початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році все життя дуже змінилося. Дуже важко відрізнити реальність на чергуванні та коли повертаюся додому. Навіть коли перебуваю зі своїми рідними, все одно не залишають ми думки про службу, про роботу. Добу я на чергуванні, потім два дні вдома і знову йду вночі на службу. Завдання моєї мобільної вогневої групи збивати шахеди, не пропускати безпілотні літальні апарати на своїй ділянці. Стріляємо по них з кулеметів, намагаємося збити якнайбільше тих, які потрапляють у наше поле зору.
– Ви чемпіон світу з боксу серед професіоналів і відразу – командир відділення мобільної вогневої групи. Де тиск і відповідальність були більшими – у рингу, у титульних боях, чи зараз на позиціях?
– Ви знаєте, коли ти перебуваєш у рингу, то можеш покластися лише на себе. По ходу поєдинку ти приймаєш рішення, ти бачиш і знаєш, що треба робити, адже до цього пройшов тривалий тренувальний табір. Нині стільки часу немає. У ролі командира відділення розумієш, що думати треба не лише про себе, а й про своїх хлопців. Потрібно підлаштовуватись під колектив. Скажу, що дуже задоволений своєю командою. Усі дуже відповідальні та розуміють, що ми робимо, для кого і для чого. Дуже щасливий, що таким колективом працюємо на позиціях. – До лав територіальної оборони вступили самі? – Так звичайно. У лютому 2022 року ми з друзями пішли у військкомат. Нам сказали чекати. Не дуже хотілося гаяти час і вирішили добровільно піти служити до лав територіальної оборони.
– Як Ваша сім’я поставилася до такого рішення?
– Рідні розуміли, чому я ухвалив таке рішення і повністю його підтримали. Тоді був такий час, коли не можна було зволікати. Настрій був, був запал. Свою дружину та дітей відвіз тоді до Коломиї і потім уже повернувся і на постійній основі вже приступив до виконання обов’язків. Сам є лейтенантом запасу.
– Багато хто говорить, що під час бойових чергувань хвилини йдуть за години. Чи справді це так?
– Думаю так. Час справді йде повільно. Зараз у моєму житті є служба, кілька днів відпочинку та знову чергування. Вже не належиш собі як раніше.
– Багато російських спортсменів, у тому числі голова всесвітньої боксерської організації IBA умар кремльов підтримують і намагаються відбілити репутацію своєї держави. Який меседж хотіли б їм передати?
– Мені дуже сподобалося, як своє ставлення до росіян показала наша олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан, коли після поєдинку відмовилася тиснути представниці росії руку. Ольга – молодець! Це гарний та крутий приклад для всіх наших спортсменів. Росіяни нам не друзі та не брати. Нікому з країни агресора не телефоную, не тримаю зв’язку, і не хочу! Повертаючись до боксу, повністю підтримую те, що зараз в українському боксі перезавантаження. Андрій Котельник – чемпіон світу, призер Олімпіади став президентом Асоціації боксу України, яка почала співпрацювати з WorldBoxing – яка зараз стрімко розвивається у світі і дуже круто набрала обертів. Сам також є членом Асоціації боксу України.
– На вашу думку майбутнє українського олімпійського боксу в новій організації WorldBoxing?
– Так, я думаю наш шлях має бути тільки туди. Інша всесвітня організація IBA та її керівник повністю себе дискредитували. Через їхню позицію наш вид спорту хочуть виключити з програми Олімпіади. Бокс усі роки був включений до ігор, зараз є реальна загроза, що на Олімпіаді в 2028 році нашого виду спорту вже не буде.
– Чи реально зберегти бокс на наступній Олімпіаді?
– Реально та потрібно! Для спортсмена участь в Олімпійських іграх – це головна мотивація, адже це найвища точка для будь-якого боксера любителя. Наразі питання виключення стоїть на найвищому рівні у МОК. Вважаю, це неприпустимо, адже наш вид спорту був у програмі ігор ще у їхньому зародку.
– Через ситуацію, що склалася в IBA, наші боксери-юніори зараз беруть участь у чемпіонаті Азії, щоб на Європі не перетинатися з росіянами, яких IBA допустила до змагань. Що думаєте з цього приводу?
– Такий розвиток подій не найгірший з погляду отримання досвіду. Якби вони нікуди не поїхали і хлопці взагалі не боксували б, було б жахливо. У Азії хороша школа боксу, там висока конкуренція. Але давайте не забувати, що ми маємо боксувати в Європі. Є чемпіонат Європи, світу, свій внутрішньоєвропейський відбір на Олімпійські ігри. Дуже сподіваюся, що Асоціація боксу України все поверне на свої місця і ми знову виступатимемо там, де маємо, а саме – у Європі.
– Про підсумки Олімпіади та виступ Олександра Хижняка.
– Олександр – красень! Дивився всі бої, вболівав, переживав за нього. Він заслужено став олімпійським чемпіоном у яскравій властивій йому манері! Дуже приємно, що Україна вперше за багато років взяла золото на цих іграх. Радий персонально за них із батьком, що після Олімпіади в Токіо і того прикрого «срібла» вони залишилися на наступний олімпійський цикл, зробили роботу над помилками та здобули таку довгоочікувану золоту медаль.
– Як Ви оцінюєте потенційний перехід Олександра Хижняка у професійний бокс?
– Коли олімпійський чемпіон переходить у професійний бокс – це багато про що говорить. Він іде туди вже з величезним багажем досвіду та знань. З ним завжди важко боксувати. Думаю, що Олександр у майбутньому цілком може боротися за звання чемпіона світу серед професіоналів.
– Якщо говорити про наших чинних чемпіонів світу з профі. Як оцінюєте шанси Усика у другому поєдинку проти Тайсона Ф’юрі, як вам їхній перший бій?
– Це було чудове видовище та справжнє свято для всіх любителів боксу. Дуже яскравий нервовий поєдинок. Особиста моя думка, що Усик (22-0, 14 КО) вже у першій їхній зустрічі переміг достроково. Ви не дочули. Саме достроково! Не мав права рефері зупиняти бій у тому спірному моменті, коли вирішив відрахувати нокдаун. Адже це не олімпійський бокс, а професійний. Одна річ, якби він зупинив бій і присудив дострокову перемогу Усику в тому моменті. Інше, якби дочекався розв’язки і тоді ми побачили б британця на канвасі, на п’ятій точці. Інших варіантів не мало бути. Це груба помилка. Думаю, у другому бою Усик виглядатиме ще впевненіше та краще. Перемога буде за Олександром! Моя думка, що моральна Ф’юрі (34-1-1, 24 КО) вже зламано ще до реваншу. Він хоче просто провести грошовий бій, доки до його персони ще є інтерес. Плюс українець набагато дисциплінованіший. Якщо Усик буде з початку бою також тиснути і працювати першим номером, то Ф’юрі буде зламано і бій завершиться достроково.
– Денис Берінчик у США, здобув яскраву перемогу, і разом з нею звання чемпіона світу. Що на нього чекає попереду?
– Попереду на нього чекають лише великі поєдинки та гучні бої з крутими опонентами. Берінчик (19-0, 9 КО) – чемпіон та володар поясу, тепер він диктує правила своєї гри. Тепер саме Денис обирає з ким він має боксувати, на яких умовах. Щиро радий за нього, що у бою з Наваррете (38-2-1, 31 КО) він здобув таку важливу для себе та для України перемогу.
– У дивізіоні Берінчика такі топові боксери як Джервонта Девіс, Шакур Стівенсон. Чи може Берінчик кинути їм виклик у рингу?
– Денис (19-0, 9 КО) – чемпіон світу. До цього бою він пройшов тривалий шлях, не знаючи жодної поразки і всім довів, що по праву має свій пояс. У США розкручені боксери, але, як показують роки, наші хлопці з України виходять проти них у ринг і здобувають перемоги. Думаю, Берінчику під силу нав’язати боротьбу згаданим бійцям. Вони лідери та улюбленці місцевої публіки, але Берінчик також знає та вміє привернути до себе глядачів.
– Про повернення до рингу Олександра Гвоздика.
– На жаль, поверненням не вийшло переможним. Думаю, дався взнаки тривалий простій українця. Після такої тривалої паузи потрібно повністю викластися і віддати всі сили в рингу. Олександр (20-2, 16 KO), на жаль, не виглядав таким же грізним у рингу, як раніше. Він мені дуже подобається як боксер і насамперед як людина. Бажаю йому перемог і з правильною підготовкою Сашкові все під силу.
– Про Сергія Дерев’янченка.
– Його рішення продовжити бій з травмою дуже гідне. Водночас, однією рукою практично неможливо виграти бій. На жаль, поразку не можна занести собі до активу. Сергій (15-6, 10 КО) висококласний боксер і впевнений, що успіх йому ще посміхнеться і побачимо його у великих боях знову.
– Багато хороших боксерів з Броварів, де Ви провели значну частину життя, зараз боксують у профі, в олімпійському боксі. Кого можете виділити?
– Насамперед наш чемпіон світу WBC Віктор Постол (31-5, 12 КО). Він навчався свого часу у місцевому училищі і навіть представляв спортивний клуб «Сергія Дзінзірука». Мій клуб свого часу представляв і Іван Редкач (24-8-1, 19 КО), який зараз проводить бої у США. З наших країв і Арам Фаніян (26-2, 6 КО), який дуже гідно виступає на професійному рингу. З чинних олімпійців можна звернути увагу на Дмитра Ловчинського та його сестру Марію. Вони дуже гідно себе показують останніми роками і впевнений, що їхні найгучніші перемоги попереду!
Віталій Дюга спеціально для XSPORT.ua
Докладніше за посиланням: https://xsport.ua/