“МОК повинен лишатися нейтральним”. Що говорила нова президентка МОК про відсторонення росіян і можливість їх повернення

Міжнародний олімпійський комітет обрав нову президентку. Нею стала 41-річна Керсті Ковентрі.

Ковентрі з 2013 року обіймала посаду в Міжнародному олімпійському комітеті, а з 2018 року була міністеркою молоді, спорту, мистцева та рекреації Зімбабве.

У 2023 році Ковентрі, 7-разова олімпійська призерка у плаванні, підтримала позицію Томаса Баха щодо допуску росіян та білорусів у нейтральному статусі до змагань, зокрема до Ігор-2024 у Парижі.

“Врешті-решт, наші олімпійські цінності передбачають відкритість до усіх, тож я погодуюся з таким першим кроком. Побачимо, як воно спрацює”, – казала пані Ковентрі у коментарі для Inside The Games.

Уже напередодні виборів президента МОК Керсті підкреслювала у спілкуванні зі ЗМІ, що досвід Ігор у Парижі став позитивним.

“Що ми побачили у Парижі, на мою думку, було дуже чесним. Ми сказали атлетам з Білорусі та Росії, які відкрито підтримували війну, що їх не допустять. Це підтверджує наш принцип, що усі на Іграх мають бути в безпеці”, – цитує Ковентрі Fox Sports.

Також вона підкреслювала, що усі мають отримати можливість змагатися на Олімпійських іграх: “Завдання МОК забезпечити, щоб усі атлети могли змагатися у Олімпійських іграх. Це виглядатиме по-різному для різних атлетів, але врешті-решт я вважаю, що ми маємо знайти шлях взаємодії з атлетами з конфліктних зон”, – цитує Ковентрі DW.

Напряму на запитання про допуск росіян та білорусів у своїх передвиборчій програмі Керсті не згадувала, у ній міститься частина під назвою “Збереження нейтралітету у полярному світі”. У цій частині, зокрема, вказано, що нейтральність МОК – одна із сильних сторін організації.

“Геополітика неминуче перетинається зі спортом, що відкриває для Олімпійського руху як ризики, так і можливості. Нейтралітет МОК довгий час є його сильною стороною, що дозволяє долати геополітичні розбіжності та служити об’єднуючою силою. Нещодавні конфлікти та зміна альянсів підкреслили необхідність принципового, але адаптивного підходу до подолання цих складнощів. Щоб пропагувати наші цінності досконалості, поваги та дружби, МОК повинен залишатися нейтральним і не бути залученим до політики”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *