Серед тих, хто рік тому звільняв Ірпінь та Бучу, а також стояв на варті київського аеропорту був майстер спорту із самбо Олег Грама. Протягом найважчого року спортсмен захищав Україну, вступаючи у боротьбу з російськими окупантами у найгарячіших точках, але 18 лютого на Донеччині його життя обірвав ворожий снаряд.
Олег був родом із села Новоселиця Хмельницької області. Змалку займався спортом. Був вихованцем відділення самбо київської ДЮСШ-1, успішно виступав на турнірах, отримав звання майстер спорту з бойового самбо.
Після школи Грама вивчав автомобільні дороги у Національному транспортному університеті у Києві. Але отримавши диплом, невдовзі вирішив будувати військову кар’єру і у 2013 році склав присягу. Спортсмен проходив службу у різних підрозділах Національної гвардії України, включаючи окремий загін спеціального призначення “Омега”.
З 2014 до 2022 року Грама брав участь в Антитерористичній операції та Операції Об’єднаних сил України у східній частині країни. Майже за 10 років служби отримав чимало відзнак.
Після повномасштабного вторгнення Росії капітан Грама вів бої у Київській області – звільняв Ірпінь та Бучу, а також стояв на варті київського аеропорту. Потім виконував розвідувально-штурмові завдання на ізюмському напрямку, тримав оборону Сєвєродонецька.
З серпня Олега з побратимами передислокували до Донецької області на авдіївський напрямок. 18 лютого 2023 року боєць спецпідрозділу НГУ “Омега” розпочав свій останній бій у районі населеного пункту Новобахмутівка.
Як згадували побратими, Грама висунувся на допомогу військовослужбовцям 110-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, які стримували наступальні дії супротивника. Підібравшись максимально близько до ворога, український боєць підбив його БМП прицільним пострілом із ПТРК Javelin.
Потім Олег вступив у ближній бій із піхотою росіян і зробив усе можливе, щоб зупинити наступ окупантів. Почувши гуркіт танка, разом із побратимом він почав шукати місцезнаходження ворожої техніки, щоб її знищити. Але не встиг. Танковий снаряд, розірвавшись поблизу їхньої позиції, завдав бійцю поранення, які виявилися несумісними з життям.
За спогадами побратимів, Олег завжди дбав про своїх підлеглих, навіть після поранення під Сєвєродонецьком він намагався якнайшвидше повернутися до них, іноді навіть легковажно ставлячись до власного здоров’я.
У захисника залишилися батьки, дружина та восьмирічна донька.
“Він був душею компанії. Завжди був за своїх людей, постійно з ними зустрічався, спілкувався. Цінував своїх побратимів та друзів”, – цитує НГУ дружину загиблого героя.
Тренер захисника планує організувати влітку турнір із самбо на честь спортсменів, які загинули у російсько-українській війні, зокрема, вшанувати пам’ять Олега Грами.
“Всі воїни залишаються в наших серцях, наших молитвах. Вони спостерігають за нами з неба. Незважаючи на все, ми молимося за побратимів, за їх повернення і здоров’я. Намагаємося завжди їм допомагати. Чекаємо від вас звістки про перемогу”, – сказав батько загиблого Анатолій.