Вирішальна перемога: Україна пробилася до основного раунду ЧС-2023 з гандболу

Збірна України здобула свою першу перемогу на жіночому ЧС-2023 з гандболу. В третьому турі попереднього раунду українки здолали Казахстан — 37:24.

Після двох поразок на старті чемпіонту матч з Казахстаном набував для збірної вирішального значення. Переможниці гарантували собі місце в топ-3 групи G і проходили до головної частини першості; натомість переможені вибували з боротьби й мали грати у втішному Кубку президента.

Як пройшов матч?

• Українки вперше на ЧС-2023 пішли на перерву лідерками. Перевага “синьо-жовтих” після стартових 30 хвилин гри становила сім голів — 19:12.
  • Підопічні Віталія Андронова сягнули відриву в 10 м’ячів на старті другого тайму. А наприкінці зустрічі забили сім з восьми останніх голів у матчі — підсумкова перемога 37:24.
  • Найрезультативнішими гандболістками України на майданчику стали півсередні Юлія Андрійчук та Мілана Шукаль — по вісім результативних кидків. Ще шість голів додала Марина Коновалова, чотири — Тамара Смбатян.

Попередній раунд ЧС-2023. Третій тур

Україна — Казахстан — 37:24 (19:12)

Що означає результат матчу?

• Україна здобула свою найбільшу перемогу від листопада 2022 року. Тоді з різницею у 19 м’ячів збірна розгромила Люксембург у відборі на чемпіонат світу — 30:11.
  • 37 голів — найрезультативніший матч жіночої збірної України за п’ять років. У відборі на чемпіонат світу команда в грудні 2018-го розгромила Косово — 44:19.
  • Україна виборюватиме путівку до чвертьфіналу в групі з шістьох команд основного раунду ЧС-2023. До матчів на виліт пройдуть дві найсильніші команди.
  • Попередній раунд українки подолали вперше з 2005 року, коли стали 10-ю найкращою командою світу. Відтоді двічі (2007, 2009) команда вибувала з боротьби на цій стадії змагань.

Група G. Турнірна таблиця

1. Іспанія — 6 очок (3 матчі), +31 (різниця голів)
  2. Бразилія — 4 (2), +46
  3. Україна — 2 (3), -14
  4. Казахстан — 0 (3), -61

ОНОВЛЕНО: Іспанія завершила груповий раунд із максимальними трьома перемогами. У третьому турі чинні півфіналістки турніру переграли бразилійок — 27:25.

ЧС-2023 з гандболу: що відомо?

• В основній частини турніру Україна гратиме з трьома найсильнішими командами групи H: Нідерландами, Чехією та переможницями очного матчу Аргентина — Конго.
  • Перший матч в основному раунді ЧС-2023 команда Андронова проведе в середу, 6 грудня. Повний список чвертьфіналісток визначиться не пізніше 11 грудня.
  • Далі основного раунду українки не проходили з 2003 року. Тоді збірна провела свій найуспішніший чемпіонат світу в історії — четверте місце на турнірі в Хорватії.