МОК допустив росіян та білорусів до ОІ-2024 у нейтральному статусі

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) прийняв рішення про допуск учасників з росії та білорусі у статусі “індивідуальних нейтральних спортсменів” до Олімпійських ігор 2024 року.

При цьому наголошується, що до таких спортсменів застосовуватимуться суворі умови відбору. Так, у повідомленні МОК окремо зазначається, що з 4600 спортсменів зі всього світу, які пройшли кваліфікацію на ОІ-2024, лише 11 є “нейтральними” (8 – з паспортом росії та троє з білорусі). Для порівняння, зараз на Олімпіаду здобули кваліфікацію понад 60 українських спортсменів.

Умови допуску спортсменів із країни-агресора та країни посібника залишаються такими:

  • лише індивідуальні спортсмени з паспортами відповідних держав, жодних команд;
  • не допускаються спортсмени (і обслуговуючий персонал), які “активно підтримують війну”;
  • не допускаються спортсмени (і обслуговуючий персонал), які уклали контракт з російськими чи білоруськими військами чи органами національної безпеки.

Також такі спортсмени, як і решта учасників з цивілізованих країн, зобов’язані відповідати всім антидопінговим нормам.

На час Олімпійських Ігор у Парижі залишаються чинними санкції проти російської та білоруської держав та урядів:

  • жодних прапорів, гімнів та іншої національної символіки в офіційних місцях та на офіційних заходах;
  • ніякої присутності урядовців рф/рб, і навіть державних чиновників.

МОК, ухвалюючи це спірне рішення, керувався, крім іншого, закликом міжнародних федерацій, що пролунав на нещодавньому Олімпійському саміті, не карати спортсменів за дії їхніх урядів. Також згадано резолюцію ООН про олімпійське перемир’я, яка підтримує автономію спорту та політичний нейтралітет МОК.

Раніше, у жовтні, МОК офіційно призупинив діяльність олімпійського комітету росії за порушення Олімпійської хартії. Причиною стало включення до складу останньої олімпійських рад з окупованих територій України. Проте при цьому керівний орган не змінив умов допуску “нейтральних” спортсменів.

У листопаді МОК закликав відмовитися від «Всесвітніх Ігор Дружби», які росія запланувала на вересень 2024 року. Крім того, МОК не змінив своїх рекомендацій щодо участі «індивідуальних нейтральних спортсменів» у змаганнях за дотримання «суворих умов».

При цьому раніше президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах говорив про бажання МОК повернути спортсменів із росії та білорусі до міжнародних змагань «заради об’єднання всього світу на Олімпійських іграх». Німець назвав позицію України, яка виступала проти допуску всіх атлетів із країн-агресорів, «неконструктивною».

Ще у березні Виконком МОК рекомендував повернути російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань у нейтральному статусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *