Христина Дмитренко – бронзова призерка чемпіонату Європи з біатлону у спринті

У словацькому Брезно-Осрблі продовжується чемпіонат Європи з біатлону. Програму змагань у п’ятницю, 26 січня, закрив жіночий спринт.

Жіноча збірна України виставила на спринтерську гонку сімох біатлоністок. Вперше на Євро-2024 виступили Анастасія Меркушина, Христина Дмитренко та Ірина Петренко, які пропустили індивідуальну гонку через проблеми з графіком.

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату Європи — на сайті та телеканалі Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного.

Звання чинної чемпіонки Європи у спринті захищала Анастасія Меркушина, яка стартувала другою. Вона не зуміла поборотись за топ-10, однак медаль Україні принесла Христина Дмитренко.

Як Дмитренко виграла “бронзу” Євро у спринті

• Христина Дмитренко вибила “нулі” на обох вогневих рубежах, при цьому показавши четвертий результат у гонці за швидкострільністю.
  • Дмитренко завершила свій виступ на проміжному першому місці, однак не зуміла зберегти його — українку випередили норвежки Іда Лієн і Марен Кіркейде. Лієн у підсумку стала чемпіонкою Європи — вперше у кар’єрі.
  • Дмитренко фінішувала третьою. “Бронза” чемпіонату Європи — дебютна медаль Христини на цьому рівні, вона проводить перший Євро в кар’єрі.
  • Це також друга поспіль медаль України у жіночому спринті на чемпіонатах Європи. У 2023 році Анастасія Меркушина стала чемпіонкою.
  • Анастасія Меркушина претендувала на топ-10 після чистої першої стрільби, однак на “стійці” припустилась двох хиб та у підсумку стала лише 32-ю.
  • Окрім Дмитренко, чисто відпрацювала на стрільбищі Ірина Петренко, яка за швидкострільністю стала шостою. Підсумковий результат Петренко — 12-те місце.
  • Анна Кривонос заробила одне штрафне коло і фінішувала 25-ю. Олена Городна також припустилась однієї хиби, посівши 31-ше місце.
  • Олександра Меркушина зробила два промахи на “лежці” та стала 39-ю. Любов Кип’яченкова фінішувала 36-ю з двома хибами. Усі українки посіли місця в топ-40 та відібралися в гонку переслідування.