Від боксерки до капітана збірної України з хокею. Неймовірна історія Валерії Манчак-Дженсен

Неймовірна історія Валерії Манчак-Дженсен, яка в минулому була дуже перспективною українською боксеркою, а нещодавно, будучи капітаном національної збірної з хокею допомогла нашій команді здобути золото чемпіонату світу у дивізіоні 3А. Нещодавно, жіноча збірна України з хокею обіграла Хорватію та здобула золото на чемпіонаті світу в дивізіоні 3А, таким чином, на наступному чемпіонаті світу українська команда буде виступати в дивізіоні 2В, востаннє це було ще в 2020 році. Матч проти хорваток був напруженим, наша команда грала в меншості і тоді, капітан команди — Валерія Манчак-Дженсен, взяла ініціативу в свої руки та забила фантастичний гол, який став переможним, а сама Валерія стала кращим гравцем турніру.

Валерія Манчак-Дженсен народилась на Львівщині, але проживала у Харкові, де вона 7 років займалася хокеєм у клубі Дружба 78 та потім через виїзд закордон її тренера покинула цей вид спорту на деякий час. Згодом, її рідний брат Олександр, який нині є віцепрезидентом Федерації боксу України з міжнародних зв’язків, зацікавив свою сестру боксом, адже займався цим видом спорту для підтримки фізичного стану, не будучи професійним спортсменом. У олімпійському боксі протягом 5-ти років Валерія стала чемпіонкою Європи серед молоді у 2014 році, а також здобувала нагороди різного гатунку на міжнародних турнірах з боксу класу “А” й могла поїхати на Олімпійські ігри-2016 та через травму не змогла поборотися за право представляти Україну на цих змаганнях. Окрім боксу Валерія ще й займалась карате і здобула титул чемпіонки світу у цьому виді спорту у 2015 році, про це її брат Олександр говорить наступним чином: «Талановита людина, талановита у всьому». Варто зазначити, що у перервах між спортивною кар’єрою, Валерія також успішно закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, який має IV рівень акредитації. А також, працювала одним із керівників молодіжної ради у Харківській міській раді, де разом із командою однодумців змогла реалізувати багато проєктів для молоді на Харківщині.

Проте, любов до спорту взяла гору і згодом, в Україні почали створюватись перші жіночі команди з хокею і першою з таких була заснована в Дніпрі – Королеви Дніпра, в яку запросили грати Валерію, з цією командою вона стала чемпіонкою України паралельно займаюсь боксом. Проте, зі слів мами Валерії – Людмили Олександрівни Манчак, вона завжди говорила, що народжена для того, щоб грати у хокей. Після виступів за Королев Дніпра, Валерія два роки грала в хокей у Канаді, а згодом її запросили в американський університет Liberty University на магістратуру, де вона 2 роки успішно виступала з командою «Liberty flames» в Американській університетській хокейній асоціації (American Collegiate Hockey Association Nationals). У перший рік Валерія стала кращим новачком Американської університетської хокейної асоціації, а в другий рік стала кращим гравцем. В США Валерія Манчак-Дженсон стає першою в історії українкою, яка відбирається та грає в жіночій професійній хокейній команді — Адідас в Професійній асоціації жіночого хокею (Professional women’s hockey player association).

Паралельно зі спортивною кар’єрою в хокеї українка займається тренерською діяльністю в цьому виді спорту і навіть запатентовує власну програму тренувань. Протягом декількох років Валерію кликали виступати за національну збірну України з хокею та через певні обставини, це не вдавалось реалізувати. Як вона розповідає, дуже виступити на Олімпійських іграх представляючи Україну у якомусь із видів спорту, якими вона займалась і мріяла зіграти за національну збірну України з хокею. У 2024 році місцем проведення чемпіонату світу з хокею у дивізіоні 3А обрали Загреб (Хорватія), цього разу Валерія зробила все необхідне для того, щоб допомогти нашій команді на цьому турнірі. На цьому турнірі українки виступали проти збірних Литви, Хорватії, Сербії, Румунії та Болгарії і впевнено зайняли перше місце. 

Три українки зайняли три перші рядки в списку найрезультативніших хокеїсток турніру. Лідерство в цьому рейтингу за собою закріпила Валерія Манчак-Дженсен, яка набрала за турнір 18 очок, забивши 8 шайб та віддавши 10 асистів. Вона ж на пару з румунською хокеїсткою стала найкращим снайпером турніру в Дивізіоні 3А. Захоплива історія капітана української жіночої збірної з хокею та чудовий результат для нашої команди, яка наступного року вже буде виступати у дивізіоні 2В.
Докладніше за посиланням: https://xsport.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *