«Срібло» спортсмена із Броварів Олексія Федини на чемпіонаті Європи з параплавання

У португальській Мадейрі завершився чемпіонат Європи-2024 з параплавання. Він зібрав 435 спортсменів з 50 країн світу.

Україну на цьому важливому міжнародному спортивному форумі представляло 45 спортсменів з 11 регіонів України : 27 – з ураженнями опорно-рухового апарату, 16 з порушеннями зору та 2 – з порушеннями розумового і фізичного розвитку.

Україна завершила змагання з найбільшою кількістю медалей серед усіх країн-учасниць — 68. У команди — 21 золота, 26 срібних та 21 бронзова нагороди. За ґатунком медалей «синьо-жовті» поступилися лише Італії (26+21+16) й у підсумку посіли друге місце в заліку.

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5

1. Італія — 26 золотих + 21 срібна + 16 бронзових (63 медалі загалом)
  2. Україна — 21+26+21 (68)
  3. Нідерланди — 13+8+7 (28)

Броварську громаду представляли Олексій Федина (зір) та Ілля Яременко (зір).

Одну із срібних нагород команді Україні приніс п’ятиразовий паралімпійський чемпіон, спортсмен Київського регіонального центру «Інваспорт», броварчанин Олексій Федина. Медаль цього чемпіонату Олексій здобув на на своїй улюбленій дистанції – 100м брасом у класі SB12 з часом 1:08.17 хв. Олексія тренує тренер-викладач ДЮСШІ регіонального центру, заслужений тренер України Людмила Слівінська.