Легендарний Сосновський покидає збірну України – інтерв’ю про нову олімпійську команду, Усика і сюрприз від Джошуа

Геннадій Чеховський звернувся до Дмитра Сосновського з проханням про інтерв’ю, а отримав дещо більше. Ексклюзив “Спорт 24”!

У боксі, схоже, нарешті оговталися від зневаги з боку Міжнародної боксерської асоціації (ІВА). Допуск нею до змагань росіян і білорусів вів до того, що на Олімпійських іграх у Лос-Анджелесі 2028 року один із найпопулярніших видів спорту міг бути не представлений. Або представлений, але лише боксерами тих асоціацій, які вийшли з ІВА. Бо цю організацію МОК позбавив можливості проводити олімпійські турніри.

Минулого тижня Федерація боксу України (ФБУ) розпочала процедуру виходу з ІВА, яку очолює росіянин Умар Кремльов, і подала документи на вступ до World Boxing, який перебрав на себе функції керування в любительському боксі.

Аби дізнатися подробиці, Спорт 24 зателефонував головному тренеру збірної України Дмитру Сосновському. І, крім іншого, виявилося, що багаторічний наставник допрацьовує в національній команді останні місяці. Контракт зі збірною у нього спливає в грудні, а брати участь у новому конкурсі на посаду Сосновський не буде.

– Дмитре Дмитровичу, ФБУ подала заявку на вступ до World Boxing. Втім, новостворену організацію критикують за те, що під її крилом відбувається мало турнірів, процес переходу з ІВА йде дуже повільно.

– World Boxing не зовсім нова організація, вона створена кілька років тому. Я не зовсім володію інформацією, але те, що ФБУ вирішила до неї приєднатися, то таке діло. Справа тренерів – готувати спортсменів, а функціонерів – забезпечити участь у змаганнях.

– Після Ігор у Парижі вже відпочили? Будуєте плани на наступну Олімпіаду?

– У мене контракт закінчується 31 грудня цього року. Головним тренером збірної я вже не буду і, відповідно, не працюватиму з командою. Гадаю, прийшов час. Є багато як молодих і перспективних, так і досвідчених тренерів. А я своє відпрацював.

– Але ж добре працювали. На Іграх-2024 у нас три «золота», одне з яких – у боксі.

– У мене була домовленість з керівництвом федерації, коли її головою був Кирило Шевченко: я ще рік працюю, а коли угода спливає, то все, йду. Звичайно, були цілі. Конкретно боксери мали принести країні золоту медаль. Я із завданням впорався.

Робота на посаді головного тренера збірної вимагає багато сил, здоров’я, має бути багато бажання. Це дуже серйозна робота. А я вже старший чоловік, мені складно їздити, літати, працювати.

– Що залишаєте після себе?

– Бокс у нас на хорошому рівні. Про здобутки я сказав.

– Олімпійський чемпіон Олександр Хижняк залишається в любителях?

– Це треба в нього і його батька запитати. Те, що він казав після Олімпіади, ми обговорювали раніше.

– Якби залишалися головним тренером, хотіли б, щоб боксер продовжив в аматорах?

– Звичайно. Від чемпіонів не відмовляються.

– Боксери на Олімпіадах принесли аж 5 золотих медалей. Вони, разом зі спортивними гімнастами, лідери за кількістю перемог на Іграх. Хто, підкажіть, може прийти на зміну ломаченкам, усикам, хижнякам?

– У нас багато перспективних боксерів. Але спочатку треба провести чемпіонат України. Його планували на грудень, але потім перенесли на весну. На турнірі мають відібрати коло кандидатів до збірної, з якими вестиметься робота з підготовки до Олімпіади в США.

– А якщо конкретно за прізвищами?

– Я назву, але зважайте, що зараз команда поїде на чемпіонат Азії, а коло кандидатів окреслиться після чемпіонату України. Це всі боксери, з якими я працював, – Айдер Абдураїмов, Дмитро Ловчинський, інші боксери.

Ну й, ви знаєте, в нас у жовтні – п’ять чемпіонів Європи і срібний призер у першості до 23 років. Це Данило Заморило, Данило Лозан, Юрій Захарієв, Джамал Кулієв, Ашот Качарян, Василь Ткачук. Плюс Іван Завадський, Данило Жосан. Багато є кандидатів. Але, повторюся, конкретно можна буде говорити лише після чемпіонату України.

– Раніше ви працювали з одним із найвидатніших боксерів сучасності Олександром Усиком. За півтора місяці йому проводити реванш з Тайсоном Ф’юрі. Реванш буде складнішим, ніж перший поєдинок між ними?

– Гадаю, так. Бо британець вже по-іншому сприйматиме Усика. Він налаштується. Кожен із суперників зробив певні висновки після першої сутички. Вивчив свої похибки, зрозумів, чому в певних моментах не працювали його переваги. На мою думку, якщо Сашко буде готовий до бою, зробить роботу над помилками і все виконає не гірше, ніж у першому поєдинку, то, гадаю, проблем у нього не буде.

– Зараз думки про шанси розходяться, спеціалісти очікують рівний бій і не дають перевагу жодному із суперників.

– На жаль, я бачив Ф’юрі тільки по телевізору, а не безпосередньо наживо. Він специфічний боксер, зі своєю манерою, зухвалою поведінкою, нестандартно мислить, непомітно б’є. І, зважте, що в боксі, особливо у надважкій вазі, під час поєдинку все може перевернутися догори дригом. Ось дивився бій між Ентоні Джошуа і Даніелом Дюбуа. Я на 95 відсотків був упевнений, що переможе Джошуа. А вийшло навпаки – Дюбуа вправно провів поєдинок і в п’ятому раунді нокаутував Джошуа.

Можу сказати, чого б я хотів. Усик, в разі перемоги, поставить крапку в суперечках про того, хто найсильніший боксер у світі.

– Ф’юрі каже, що йому не треба місяцями сидіти в підготовчому таборі, бо це, за його словами, втомлює. Лукавить?

– Безумовно, він серйозно готується. Від цього залежить доля як поєдинку, так і його боксерська взагалі. Підготовчий табір має величезне й вирішальне значення. Тому я й кажу журналістам, коли мене питають про шанси: я не перебуваю в таборі боксерів, не знаю, як тренують, на якому рівні готовність боксерів – функціональна, тактико-технічна, тактико-практична. Це важка вага. Один невдалий рух і пропущений удар можуть вирішити все.

Сашко для мене – видатний боксер. Як у любителях, так і в професіоналах. Перемога потрібна і йому, і всім нам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *