11 жовтня 2008-го Віталій Кличко повернувся у бокс. Вперше і наразі єдиний раз в історії було застосоване право унікального «вічного» чемпіона світу за версією WBC.
Кличко-старший повернувся одразу чемпіонським протистоянням. Та провів урок боксу з нігерійським панчером і одним з головних суперників сім’ї.
Віталій пішов на піку популярності. Все через травму, яка призвела до першої поразки
Формально, обидві поразки Віталія Кличка – дострокові. По факту, український чемпіон жодного разу не бував навіть у нокдауні протягом кар’єри у профі.
Вперше Кличко-старший програв у 2000 році – Крісу Бьорду. Вигравши більшість раундів, Віталій травмував плече і не зміг продовжити поєдинок. Після цього була складна операція, але повноцінно рука не відновилась.
2003 рік, не дивлячись на другу дострокову поразку, виявився тріумфальним. Віталій програв Ленноксу Льюїсу, знову лідируючи на записках. Хотів продовження навіть з величезним розсіченням та закрив обговорення щодо попередньої поразки (яка відбулась через відмову від продовження) в бою з меншим опонентом.
Вже наприкінці 2003-го Кличко швидко нокаутував Кірка Джонсона в елімінаторі за титул WBC, а навесні 2004-го розбив Коррі Сандерса. Чергова частина «помсти за брата» склалась динамічно та криваво, а за її результатами Кличко-старший став повноцінним чемпіоном WBC.
Найжорсткіша помста за брата Кличків. Суперника підтримував Льюїс, Віталій пішов з боксу через пів року
У той час абсолютно серйозно велись розмови щодо поєдинку Кличко – Тайсон. Майк повернувся після поразки Льюїсу, зруйнувавши у першому ж раунді міцного Кліффорда Етьєнна, але програв Денні Вільямсу нокаутом у 4 раунді.
Саме британець став наступним суперником Кличка. Віталій тотально розбив того, хто зупинив Тайсона. Вільямс побував у чотирьох нокдаунах, програв достроково.
Наступним мав стати Хасім Рахман, який за 2004-й переміг п’ять разів, чотири з яких – достроково. Але протистояння так і не відбулось. Спочатку воно переносилось, а потім остаточно скасувалось. Віталій Кличко оголосив про завершення кар’єри. За офіційною версією – через травму плеча, яка знову нагадала про себе і не давала навіть нормально тренуватись, не те що змагатись.
На прощання Хосе Сулейман (тодішній президент WBC та батько теперішнього президента Маурісіо Сулеймана) надав Кличку унікальний статус. Українець став першим і досі єдиним «вічним» чемпіоном WBC. Окрім красивої назви, цей статус дозволяв Віталію у будь-який момент повернутись одразу поєдинком за статус чемпіона світу.
Віталій ідеально скористався шансом. Суперник був зруйнований
Повернення Кличка – епічне.
Чотири роки поза боксом, політична кар’єра, участь у Майдані і одразу повернення проти одного з найбільш грізних боксерів того часу.
Нігерієць Семюел Пітер у 2008-му – топ і чемпіон. Його єдина поразка – у поєдинку проти Володимира Кличка, яка повернула українцю визнання. Кличко-молодший підіймався після нокдаунів і продовжував робити свою роботу, а у 12 раунді похитнув Пітера, після чого поставив одиничку у графі поразок панчера.
Пітер повернувся вже за декілька місяців – і після того не програвав. Побив шість суперників поспіль, двічі перебоксував Джеймса Тоні та зніс Олега Маскаєва, який всю кар’єру намагався дістатись до Кличка.
Вихід Віталія у ринг – не менш потужна історія, ніж саме протистояння. Його вітали великі чемпіони минулого: Форман, Фрейзер, Льюїс, Холіфілд, Тайсон.
Це досі виглядає просто неймовірно.
Але у жовтні 2008-го Віталій виглядав так, неначе нікуди і не йшов. Свіжий, точний, недосяжний для опонента. Кличко йшов від важких кулаків нігерійця та розбивав того у відповідь.
У перерві між сьомим та восьмим раундами Пітер просигналізував – він більше не може продовжувати. І рефері зупинив побиття.
Після повернення Віталій не програвав. Бив кубинця Хуана Карлоса Гомеса, який довгий час домінував у крузерах, руйнував мрію на той момент непереможеного Кріса Арреоли на завоювання титулу, відправляв Шеннона Бріггса у лікарню зі зламаними орбітальними кістками та шокувався поведінкою Дерека Чісори на пресконференції.
А ще, саме 11 жовтня 2008-го збулась мрія братів – вони нарешті одночасно стали чемпіонами світу у надважкій вазі. На початку цього ж року Володимир переміг Султана Ібрагімова та став чемпіоном за трьома версіями – WBO, IBF та IBO.
Після перемоги молодшого над Хеєм у 2011-му брати Клички офіційно захопили всі чотири авторитетні титули категорії, доєднавши ще й WBA. Таке домінування протрималось рік, поки у 2012-му Віталій остаточно не пішов з боксу.
Сем Пітер боксував до 2019-го. У поверненні після Віталія одразу програв Едді Чемберсу рішенням суддів, потім нокаутував чотирьох суперників за півтора року і вийшов на другий бій проти Володимира. У реванші Кличко-молодший не лишив йому шансів – нокаутував у десятому раунді.