Готовий оформити заповіт і поїхати воювати за Україну: відверте зізнання ексчемпіона світу

Український гросмейстер Руслан Пономарьов тривалий час проживає в Іспанії, але думками залишається з Батьківщиною. У Києві проживають рідні колишнього чемпіона світу з шахів.

Третій рік триває повномасштабна агресія Росії проти України. Багато представників українського спорту стали на захист Батьківщини в лавах ЗСУ або на волонтерському фронті.

Пономарьов: Діти тримають мене в Європі

16-й чемпіон світу з шахів за версією FIDE Руслан Пономарьов відчуває, що потрібно активніше допомагати Україні. Відомий гросмейстер готовий навіть залишити родину в Іспанії та поїхати воювати на фронт.

Я постійно думаю, як підтримати нашу країну. Обмірковую навіть варіант, щоб оформити заповіт, залишити родину в Іспанії і поїхати воювати в Україну. Як ще допомогти, більше в голову не приходить. Хоча є відчуття, що маю допомагати активніше. Якби не мав родини і малолітніх дітей, то вже давно повернувся в Україну. Саме діти мене тримають в Європі,
– розповів Пономарьов.

Наймолодший чемпіон світу з шахів

    • Нагадаємо, що Руслан Пономарьов народився в Горлівці, яка з 2014 року перебуває під російською окупацією.
    • Пономарьов навчався в шаховій школі у Краматорську. Нещодавно шаховий клуб, де займався чемпіон світу, зазнав руйнувань після обстрілів російських терористів.
  • У 1998 році Руслан Пономарьов став наймолодшим гросмейстером світу. Тоді йому було 15 років.
  • У віці 18 років українець став наймолодшим чемпіоном світу з шахів (за версією ФІДЕ).
  • Пономарьов двічі ставав чемпіоном Шахових олімпіад у складі збірної України (2004, 2010).
  • За період з 1998 по 2018 рік зіграв за збірну України у 17 турнірах.
  • Наразі Пономарьов проживає разом зі своєю родиною в іспанському Більбао. Шахіст бере участь у турнірах, але менш активно, ніж раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *