Збірна України з хокею виграла чемпіонат світу у Дивізіоні IB, який завершився у Литві. Підопічні Дмитра Христича у поєдинку проти господарів турніру були сильнішими 4:1, здобувши “золото” турніру та путівку до Дивізіону IА, де востаннє виступали у 2017-му. Тепер наступного року “синьо-жовті” поборються за вихід до еліти.

Один крок до еліти: збірна України з хокею виграла ЧС-2024 та підвищилася у класі. Відео

Гра розпочалася під диктовку наших хокеїстів. За перші 10 хвилин українці двічі отримали право на гру в більшості. Саме друга така нагода дозволила підопічним Христича відкрити рахунок, коли Данії Трахта після передачі Ігоря Мережка потужно вистрілив у ближній кут воріт суперників.

У другому періоді команди діяли на зустрічних курсах. Господарі льоду досить часто грали жорстко. Українці знову заробили вилучення для суперників, але більшість реалізувати не змогли. На 31-й хвилині наша команда несподівано подвоїла перевагу – після виграного вкидання той самий Трахт на п’ятаку підставив ключку під простріл Івана Сисака.

Вирішальний 20-хвилинний відрізок гри перетворився на спроби господарів зробити камбек, а українців – втекти у контратаку. З середини періоду Литва влаштувала справжній штурм воріт Богдана Дяченка, але за шість хвилин до фінальної сирени знову пропустила у меншості – відмінний кидок із середньої дистанції вдався Андрію Денискіну.

За три хвилини до кінця господарі заробили більшість і зняли воротаря. У грі шість на чотири литовці дуже швидко відіграли одну шайбу. Проте за 30 секунд Україна втекла в контратаку на порожню “рамку” суперника і Олександр Пересунько вбив четвертий гол.

Таким чином “синьо-жовті” виграли усі п’ять матчів чемпіонату із загальним рахунком 31:2. Наступного року підопічні Христича зіграють у другому за силою дивізіоні світового хокею.